Dlaczego warto studiować pedagogikę?


Dlaczego warto studiować pedagogikę
 
Kim jest pedagog Jakie zawody można uprawiać kończąc takie studia 
🧡Student pedagogiki powinien wyróżniać się odpornością na stres, cierpliwością i wyrozumiałością. Podczas studiów poznaje podstawy z zakresu biologii, socjologii, psychologii oraz dydaktyki. W zależności od specjalizacji, rozszerza swoją wiedzę w konkretnej dziedzinie. Studia pedagogiczne przygotowują do pracy z ludźmi w każdym wieku, ponieważ pedagog to nie tylko nauczyciel.
 
🧡Pedagog to także terapeuta, pracownik socjalny, coach, instruktor, gerontolog oraz wiele innych zawodów, gdzie potrzebna jest umiejętność pracy z ludźmi.
W zależności od specjalności absolwenci pedagogiki zajmują się różnymi dziedzinami.
Łącznikiem ich wszystkich jest wspieranie drugiego człowieka w rozwoju i osiąganiu sukcesu.
 
🧡Absolwent z dyplomem pedagoga w ręku ma szeroką perspektywę zatrudnienia.
Dzięki wszechstronnym umiejętnościom jakie zdobył na studiach może podjąć pracę w wielu miejscach.
Gwarancją pracy jest to, że pedagog zawsze będzie potrzebny. Każde kolejne pokolenie wchodzące co roku w szkolne mury potrzebuje nauczycieli, wychowawców, opiekunów, instruktorów. Potrzebują ich także osoby, które stale nad sobą pracują, szkolą się i rozwijają :)
 
🧡Doradztwo zawodowe oraz coaching zyskują coraz większą popularność i coraz więcej osób otwiera się na pomoc terapeutów.
Pedagodzy mają więc przewagę na rynku pracy kończąc studia.
 
Pedagogika ma też zaletę, o której rzadko się wspomina. Mając odpowiednie wykształcenie lepiej rozumie się dzieci i łatwiej jest odpowiednio z nimi postępować. To przekłada się na relację z własnym dzieckiem, dzięki czemu można stać się lepszym rodzicem.
 
Dlatego wybierając kierunek studiów, warto rozważyć tę propozycję :)

&


Pedagogika

Praca Socjalna

BIZNES Studia Podyplomowe

ZDROWIE Studia Podyplomowe

OSWIATA Studia Podyplomowe

Œwiętokrzyska Szkoła Wyższa, ul. Mielczarskiego 51, 25-709 | tel. 41 362 30 18 | e-mail: swietokrzyska.szkola.wyzsza@wp.pl

© SSW Kielce 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zawartych na niniejszej stronie jest zabronione!
code by: codeplex.pl - polityka bezpieczenstwa i cookies