Studia podyplomowe, co warto wiedzieć

Jak wybrać studia podyplomowe?


Studia podyplomowe, co warto wiedzieć
 
Dla kogo są podyplomówki Wady i zalety


Kończąc studia I lub II stopnia albo nawet jednolite może okazać się, że to za mało, aby wyróżnić się na rynku pracy. Posiadając w kieszeni dyplom ukończenia studiów wyższych, niestety nie masz doświadczenia, a przecież właśnie to jest dzisiaj najawżniejsze. Nawet najlepsze studia wyższe nie wyposażą Cię w wiedzę praktyczną i umiejętności, dzięki który będziesz mógł być konkurencyjny.

Studia podyplomowe, tzw. podyplomówki skupiają się głównie na praktycznych kwestiach, dzięki czemu możesz jeszcze lepiej niż dotychczas wypełniać swoje obowiązki. Nie oznacza to jednak, że musisz je rozpocząć tuż po ukończeniu studiów magisterskich.

Wybór i ukończenie odpowiednich studiów podyplomowych spowoduje, że będziesz miał szansę stać się ekspertem w wąskiej dziedzinie, a eksperci są bardzo cenieni i zarabiają dużo lepiej.

 

Studia podyplomowe, a może doktoranckie?

Kiedy pojawia się zagadnienie studiów podyplomowych, część osób myśli o rozpoczęciu studiów doktoranckich. Czy to dobre rozwiązanie, czy jest to opłacalne? Raczej nie, to zupełnie dwie różne ścieżki rozwoju - każda jest dobra, w zależności czego oczekujesz. Pamiętaj, że studia podyplomowe niewiele mają wspólnego ze studiami doktoranckimi. Jeżeli zależy ci na zdobyciu konkretnych umiejętności? W takim razie studia podyplomowe będą lepszym rozwiązaniem, bo zajęcia będziesz miał ze specjalistami, którzy praktykują, czyli na co dzień sami pracują jako eksperci w branży.

Kiedy sprawdzą się studia doktoranckie? Takie pozwolą ci rozwijać wiedzę teoretyczną. Jeżeli myślisz o tym, aby w przyszłości wykładać na uniwersytecie lub w szkole wyższej lub po prostu fascynuje cię praca naukowa, chciałbyś być autorem wielu ciekawych publikacji, to rozpoczęcie takich studiów będzie dobrym pomysłem.

 

A jak wybrać odpowiednie studia podyplomowe?

Najpierw trzeba zastanowić się, co lubimy robić, czy obecna praca nas satysfakcjonuje. Studia podyplomowe mogą poszerzyć naszą wiedzę lub pozwolą nam na przebranżowienie się - co jest bardzo ważne.

Należy przejrzeć listy studiów podyplomowych i sprawdzić, po ukończeniu których będziecie mogli ubiegać się o lepszą pracę lub zwiększycie wydajność na posiadanym już stanowisku.

 

Z reguły studia podyplomowe są w systemie weekendowym, a co ważne nabory trwają pernamentnie cały rok, kiedy tylko zbierze się grupa rozpoczynają się zajęcia, to bardzo wygodne, ponieważ pozwala na podjęcie studiów o każdej porze roku, czasami nawet w wakacje.

 

Podsumowując, studia podyplomowe, to dobre rozwiązanie dla osób, które skończyły właśnie studia wyższe (nawet tylko I stopień), jak także dla osób, które już dawno są na rynku pracy i potrzebują poszerzyć swoje horyzonty.

&


Pedagogika

Praca Socjalna

BIZNES Studia Podyplomowe

ZDROWIE Studia Podyplomowe

OSWIATA Studia Podyplomowe

Œwiętokrzyska Szkoła Wyższa, ul. Mielczarskiego 51, 25-709 | tel. 41 362 30 18 | e-mail: swietokrzyska.szkola.wyzsza@wp.pl

© SSW Kielce 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zawartych na niniejszej stronie jest zabronione!
code by: codeplex.pl - polityka bezpieczenstwa i cookies